Problemy w związku

Problemy w związku

Oto jak zdefiniować związek z osobą, z którą się spotykasz
Jest wiele sposobów w odkrywaniu początkujących romansów z nowym partnerem, jak motyle w żołądku za każdym razem, gdy je widzisz i fakt, że nie możesz trzymać rąk z dala od siebie, bez względu na to, jak bardzo się starasz. Ale jeśli jest jedna rzecz, która często jest do bani z powodu bycia na tym etapie, to jest to nadchodząca presja, aby zdefiniować związek, lub problemy w związku – inaczej znany jako posiadanie niesławnego „Talk”. Wiesz, nieunikniony punkt we wczesnej fazie spotykania się z kimś, gdzie ty lub twój partner pytacie: „Więc czym jesteśmy?”

Jeśli do tej pory wszystko szło gładko, to może być straszne próbować odpowiedzieć na to pytanie. A co jeśli okaże się, że jedna osoba chce zaangażowanego związku, a druga chce zachować spokój? Czy ciągle się widujecie, mając nadzieję, że jedna osoba się pojawi, czy też zrywacie wtedy i tam? Jeśli jesteś poliamoralny, definiowanie związku wiąże się z dodatkową logistyką ustalania, jak wygląda zaangażowanie każdego z was.

Jest to skomplikowana rozmowa, która niesie ze sobą wiele wagi, więc skorzystaliśmy z pomocy mgr Marli Renee Stewart, seksologa i Kevina A. Pattersona, M.E., autora Love’s Not Color Blind, aby uzyskać wskazówki, jak to zrobić z powodzeniem.

Kiedy powinnaś porozmawiać?

Gdzieś pomiędzy trzema miesiącami a rokiem to według Stewarta dobry moment, by określić swój związek z kimś. „Zanim minie rok, zazwyczaj znasz tę osobę od dłuższego czasu, aby sprawdzić, czy chcesz być z nią przez dłuższy czas”, mówi. Jeśli jednak twoja logika i emocje mówią ci, że ta druga osoba jest dla ciebie odpowiednia, to możesz porozmawiać z nią wcześniej. Naprawdę chodzi o to, żeby to poczuć.

Jak ty to robisz, dokładnie? Jest jeden sposób: „Powinieneś porozmawiać w momencie oczekiwania”, mówi Patterson. „Jeśli masz wolną noc i bez słowa oczekujesz, że twoja osoba spędzi ją z tobą, porozmawiajmy”.

Innymi słowy, gdyby ci zaszkodziło dowiedzieć się, że twój partner nadal spotyka się i sypia z innymi ludźmi, a ty chcesz spędzać z nimi więcej czasu – porozmawiaj

.

Co powinieneś powiedzieć, gdy określisz związek?


Znajdź czas, kiedy żadne z was nie jest zestresowane lub nie ma gdzie być i powiedz: „Hej, chciałbym z tobą porozmawiać poważniej. Czy teraz jest dobry moment?” (Osobista rozmowa jest idealna, ale jeśli poddasz się kwarantannie oddzielnie, FaceTime też działa). Jeśli są wolni, powiedz coś w stylu: „Spotykamy się już od kilku miesięcy i bardzo cię lubię. Bardzo lubię spędzać z tobą czas i chciałbym, żebyśmy byli bardziej oficjalnie zaangażowani. Chcesz być moją dziewczyną/chłopakiem/partnerką?” Ahhhh te. Problemy w związku.

Jeśli twój partner się zgodzi , „Musisz porozmawiać o tym, jaki styl związku chciałbyś mieć”, mówi Stewart. Czy ty (lub oni) chcesz otwartego związku, związku poligamicznego, czy monogamicznego? Zaangażowanie nie wygląda tak samo dla wszystkich.

„Powinieneś również zająć się swoimi mocnymi stronami, a także wadami i tym, nad czym starasz się pracować ze sobą” – dodaje Stewart. Załóżmy, że jesteś kimś, kto jest zazdrosny, gdy twoja dziewczyna spotyka się z męskimi przyjaciółmi. Musisz poinformować o tym swojego partnera – nie po to, aby zniechęcić go do platonicznego rozmawiania z innymi facetami, ale po to, aby wyjaśnić, że jest to coś, z czym zmagasz się i nad czym obecnie pracujesz.

Jeśli naprawdę ich lubisz, to tylko uczciwie jest dać im informacje potrzebne do podjęcia świadomej decyzji o tym, czy wy dwoje jesteście kompatybilni. I hej, mogą wziąć pod uwagę waszą wrażliwość i zdać sobie sprawę, że jesteście jeszcze bardziej seksowni niż im się wydawało!

„Powinieneś również mówić o zasadach i granicach oraz o tym, jak wygląda oszustwo dla was obojga”, mówi Stewart. Czy oszukiwanie to flirtowanie z drugą osobą? Co powiecie na taniec z kimś innym? Czy wysyłanie aktów do kogoś innego liczy się jako oszukiwanie? A co z przyjmowaniem aktów? A co z oglądaniem pornosów? Czy mogą nadal być na Tinderze? Oszustwa wyglądają inaczej dla każdego, więc musisz wyjaśnić, co by było, gdybyś czuł się komfortowo z partnerem.

„To też jest super ważne, żeby porozmawiać o tym, co robić, jeśli któreś z was czuje się sfrustrowane lub niespełnione związkiem”, mówi Patterson. Może się to wydawać nieco przedwczesne, ale zauważa, że łatwiej jest prowadzić rozmowę teraz – kiedy sprawy idą dobrze w waszym związku – niż przed osiągnięciem „punktu krytycznego”.

Czego nie musisz?

Nie musisz planować każdego możliwego scenariusza, ale powinieneś powiedzieć coś w stylu: „Wiem, że zgodziliśmy się być monogamiczni, ale jeśli kiedykolwiek poczujesz, że nie spełniasz swoich romantycznych lub seksualnych potrzeb, proszę, porozmawiaj ze mną o tym”. Może otworzymy ten związek, pójdziemy na terapię dla par, albo wymyślimy coś innego. Nie chcę, żebyś milczał, jeśli nie czujesz się spełniony i nie czujesz do mnie powolnej urazy.”

Co należy zrobić, jeśli chcesz być ekskluzywny, a osoba, z którą się spotykasz, nie?
„Posłuchaj ich”, mówi Patterson. “A

To powiedziawszy, mogą powiedzieć, że nie są gotowi, co jest inną odpowiedzią niż brak zainteresowania w ogóle. Niektórzy ludzie potrzebują trochę więcej czasu, aby „wiedzieć”, czy chcą się zaangażować. Ta sytuacja jest trudniejsza do opanowania. Niektórzy mówią to i mówią poważnie, podczas gdy inni mówią to w nieskończoność, ciągnąc cię za sobą tak długo, jak tylko mogą. Nie chcesz być w sytuacji, w której byliście razem przez dwa lata, a oni nadal nie chcą się angażować.

„Jeśli uważasz, że warto na nich czekać, to może zechcesz wyznaczyć sobie limit czasowy, a jeśli do tego czasu nie będą chcieli być wyłączni, to powinieneś iść dalej i być z kimś, kto naprawdę chce być z tobą w taki sposób, w jaki ty chcesz być” – mówi Stewart.

Wiemy, że ta rozmowa może być stresująca i niezręczna”. Wiemy, że stawiasz się na szali, będąc bezbronnym i otwierasz się na złamanie serca, ale pamiętaj, że efekt końcowy sprawia, że rozmowa jest tego warta”. Jak mówi przysłowie: „Lepiej jest kochać i stracić, niż nigdy nie kochać w ogóle.”

Problemy w związku-PODSUMOWANIE

Problemy w związku to trudny temat. Nie zawsze się udaje to pogodzić, ale spróbować można. Zapraszamy na nasze inny artykuły, które są związane z randkami i nie tylko.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz