Czym jest miłość? Szczegółowa analiza

Czym jest miłość? Szczegółowa analiza

Można powiedzieć, że miłość to bardzo duże uczucie między dwojgiem ludzi. Ale nie możemy zapominać, że istnieją różne rodzaje miłości. Rozróżniamy takie przypadki jak miłość rodzicielska, braterska, siostrzana czy przyjacielska. My dzisiaj się zajmiemy taką, który szuka każdy z nas.

Jak rozpoznać miłość?

Chcesz dla niej lub jego jak najlepiej. Starasz się, pomagasz, rozwiązujesz problemy. Zapraszasz ją lub jego na kawę czy do kina. Spędzacie razem niesamowite chwile. Codzienne rozmowy, sms czy czaty. Wspólne pasje, upodobania, marzenia. Każdego dnia myślisz o tej drugiej osobie. Może to znak, że właśnie doświadczyłeś/aś tego pięknego uczucia. Jeśli tak jest, dlaczego tego nie powiesz? Nie zaproponujesz czegoś więcej niż samo przebywanie ze sobą? Może warto spróbować i zrobić ten krok do przodu?

Kiedy zaczyna się miłość?

Czym jest miłość? Od czego zależy? Kiedy się zaczyna? Wymieńmy kilka punktów i teorii, które bardzo często powtarzają się w tej sytuacji.

Zaczynasz się coraz bardziej interesować problemami drugiej osoby. Za wszelką cenę chcesz pomóc rozwiązać ten problem. Troszczysz się, czujesz się odpowiedzialny za tą osobę. Jesteś gotowy/a poświęcić czas oraz siebie. Ufasz oraz wspierasz w 100%

O miłości możemy mówić, gdy widząc swojego partnera, który zasnął na łóżku po ciężkim dniu podkładasz mu pod głowę poduszkę i przykrywasz kocem – nie dlatego, że tak wypada. Czujesz, że będzie mu chłodno i niewygodnie, więc chcesz się o niego zatroszczyć.

Miłość spełniona w ciągu dwóch dni – umiera w ciągu następnych dwóch dni. Zdobywana przez miesiące trwa miesiące. A rozwijana przez lata, trwa lata (Honoré  de Balzac)

Czym jest zakochanie się?

Zakochanie – stan związania emocjonalnego z drugą osobą. Charakteryzuje się nieustającymi myślami o tej osobie i pragnieniem przebywania z nią. Zakochanie się często błędnie nazywane jest miłością. Najczęstsze objawy zakochania się to:

 • uczucie lekkości i łaskotania w brzuchu(Motyle w brzuchu)
 • ciągłe myślenie o obiekcie uczuć
 • patrzenie na świat przez pryzmat obiektu zakochania
 • wyczekiwanie możliwości kontaktu z obiektem zakochania
 • Chęć przypodobania się
 • Planowanie wspólnej przyszłości
 • Skupianie się tylko na pozytywach obiektu westchnień

Czym jest zauroczenie?

Kiedy dopiero poznajemy drugą osobę. Niewiele jeszcze o niej wiemy, nie mamy wielu wspólnych doświadczeń. Boimy się napisać, czy po prostu podejść, ale sama myśl o niej wprawia nas w euforię i czujemy się w jej towarzystwie wspaniale. Wierzymy, że nasz wybranek jest kimś cudownym, wyjątkowym, idealnym pod każdym względem. Nie patrzymy na wady, koncentrujemy się wyłącznie na zaletach.

Jeśli chcesz poznać miłość swojego życia, zerknij na nasze artykuły gdzie opisujemy większość portali randkowych. Lub zobacz według nas najlepszy portal randkowy. Kliknij tutaj!

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Przemek

  Polecam.

 2. Przemek

  Również Polecam!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.