Co to jest Tinder i jak działa?

Tinder jest jednym z najbardziej popularnych portali randkowych, został założony przez grupę przyjaciół  Joe Munoza, Seana Rada, Whitney Wolfe, Chrisa Gulczynskiego oraz Jonathana Badeena w sierpniu 2012 roku. Co ciekawe aplikacja na początku miała służyć do kontaktu wśród studentów na studiach, pierwszą była Southern Methodist Universit w USA.

jak działa tinder

Jak działa tinder?

Tinder pozwala na wykorzystanie kont Facebooka, Instagrama oraz Spotify w celu udostępniania innym użytkownikom informacji takich jak zainteresowania, wspólni znajomi, zdjęcia czy inne zainteresowania. Aplikacja na podstawie lokalizacji ustala również nasze położenie i pozwala odpowiednio określić, w jakiej odległości oraz granicach wiekowych mają być wyszukiwani potencjonalni kandydaci, oraz jakiej mają być płci.

Serwis jest dostępny jako aplikacja na systemy operacyjne na Androidzie, iOS, oraz w niektórych krajach można korzystać z niego w przeglądarce internetowej.

Statystyki 

W 2017 IRCenter przeprowadziło badania, w którym wykazano, że zaledwie 3% polaków to użytkownicy Tindera, byli to w 55% mężczyźni. 48% użytkowników stanowiły osoby w wieku 18-24 lata pochodzące z dużych i średnich miast. Przeciętny użytkownik logował się średnio jedenaście razy na dzień, przy czym mężczyźni spędzali na stronach średnio ponad siedem minut dziennie, a kobiety osiem minut dziennie, co dawało łącznie półtorej godziny na dzień. Tinder również ujawnił, że z 1,6 miliarda tzw. ,,swipe’nieć” dziennie zaledwie 26 milionów skutkowało tzw. matchem, czyli możliwością wysłania wiadomości do drugiej osoby.

Warto dodać, że obecnie ten portal randkowy posiada 30 miliardów par. Taka ogromna liczba pozwala Ci na bardzo łatwe znalezienie nowych znajomych do omówienia się na kawę, randkę lub pogadać.

Czy Tinder jest bezpłatny?

Korzystanie z Tindera jest darmowe, ale aplikacja oferuję również płatną subskrypcje . Użytkownicy w zależności od wybranej oferty mogą uzyskać wiele dodatkowych opcji m.in. możliwość nielimitowanego przeglądania profili, wyświetlania się innym użytkownikom w pierwszej kolejności przez 30 minut, zmiany lokalizacji wyszukiwanych osób czy też ukrycia informacji o swoim wieku i odległości od innych.

Czy mogę skorzystać na całym świecie?

Tinder jest globalną siecią dlatego jest obsługiwany w 190 krajach. Chcesz się umawiać z użytkownikami z różnych krajów? Tinder Ci w tym pomoże.

Czy warto korzystać z Tindera?

Odpowiedź jest jednoznaczna a brzmi ona tak, dlaczego NIE? Przetestuj sam, wyciągnij wnioski i korzystaj, jeśli Ci podpasuje. Dla jednych Tinder się spodoba, ale inni tylko zainstalują na chwile, sprawdzą i odinstalują.

Przejdź do rejestracji

Sprawdź nasze inne artykuły!

Ten post ma 3 komentarzy

  1. Martyna

    Również Polecam!

  2. Marta

    Dawno nie było tak dobrego portalu. Mogę śmiało polecić.

Dodaj komentarz